לולבים

לולבים

סלים עבודת יד, סדנאות וחוגים

לקליעה בחומרים מן התמר

מיכל רז למברגר 052-3960752

מיכל רז למברגר, נשבתה בקסמי עולם הקליעה בעת שהותה עם אנשי נאות המדבר במרוקו, הקימה את 'בית התמר' בעין גדי שם המשיכה ללמוד וללמד את אפשרויות היצירה הטמונות בתמר ולהתחקות אחר אורח החיים של אנשי עין-גדי העתיקה בצל התמרים.

כיום מתגוררת ברותם וממשיכה לקלוע בחומרים שאוספת מהשדה, מעבירה חוגים וסדנאות לקליעת סלים.

הסדנאות נערכות בסוכת התמרים הבנויה בקצה השלוחה של רותם וצופה אל בקעת הירדן ועמק בית שאן. ניתן גם להזמין סדנאות מחוץ לרותם.

חוג קליעת סלים קבוע, נערך בימי שלישי בערב 20:00 עד 23:00. מתאים לאנשי האזור שרוצים לרכוש את מיומנות הקליעה בסנסני התמר ובהמשך בלולבים וחומרים נוספים. התקדמות בקצב אישי, לכן ניתן להצטרף בכל זמן, בתיאום מראש.


עבודות קליעה של מיכל

  • חיים בצל התמר, שיחה על עץ התמר ומקומו בתרבויות נאות המדבר של המזרח התיכון בעבר ובהווה, אזכוריו וחשיבותו במקורותינו, תצוגה והדגמה של קליעת סלים, מחצלות, חבלים, וחפצים מחלקי התמר. ולסיום- טעימה קטנה בקליעה. מתאים לקבוצות עד 30 איש, משך הפגישה: כשעה וחצי. עלות : 15 ₪ לאדם.

  • סדנה חד פעמית לקליעה בסנסנים, קליעה על הידה של התמר (האשכול המחזיק את התמרים), ליצירת סלסלה קטנה בצורת עלה. משך הסדנה: 3-4 שעות, עלות : 100 ₪ למשתתף, לפי 5-10 איש.

  • קליעה בכפות תמרים שלמות וטריות, ליצירת משטחים קלועים, ציפוי עמודים, עיטורים וקישוטים לסככות וסוכות. משך הסדנה: כ-4 שעות. עלות: 100 ₪ למשתתף, לפי 5-10 איש.

  • פעילות לכל המשפחה ולכל הגילאים, הכנת צמידים, סימניות, וצורות בעלי חיים בעלעלים של לולבים.

משך הפעילות: כשעתיים (תלוי במס' המשתתפים), עלות: 450₪ (עד 25 איש).

  • סדנאות קליעת סלים מקצועיות בחומרים שונים ובטכניקות מגוונות: סנסנים, לולבים מהתמר, סוף, קש בשבועות וכו'.

עלות: 150 ₪ ליום קליעה (6-7 שעות) למשתתף, לפי 5-8 איש.

כתבה על מיכל במגזין "מסע אחר"