משק עמוסי – חקלאות אורגנית

קצת על טנא ירוק ומשק משפחת עמוסי.

מטע הזיתים של משק עמוסי

זמן קצר אחרי שעברנו כזוג לחיות על הגבעה המקסימה הזאת שנקראת רותם , הבנו שאנחנו רוצים לגדל כאן חקלאות , לא סתם חקלאות אלא "חקלאות אמיתית".
מה שהניע אותנו להיאבק בחום , ביתושים , בבירוקרטיה ובשטח הסלעי היה  הרצון לעבוד באדמת הבקעה בידיים יהודיות  "בשמש הצורב" , ולהתחבר מחדש לאותם אלו שעבדו כך בארץ לפני עידן העובדים הפלשתינאים והתאילנדים, ולפני עידן הריסוסים וכמויות חומרי ההדברה.
פשוט לגדל זיתים על האדמה, להכיר כל עץ , לפגוש בעלי החיים שבאים לבקר אותו , לדעת להבחין בין אלו שמזיקים לבין אלו שמיטיבים ולא לקטול את כולם באחת.
לעבוד שכם מול שכם עם חברה' צעירים לפני גיוס או אחרי שחרור שמדברים בעברית , שיכולים בלי חשש לפתוח את המקרר אצלנו בבית להוציא בירה קרה ( חלקם אפילו לברך עליה..) להתרווח במרפסת ולהרגיש באמת בבית.
להפוך את החלום למציאות , היה תענוג , כמובן לא הכל הלך בקלות, ההקפדה על עבודה עברית כולל בשעת עיבוד הקרקע , בניית הגדרות , המסיק הידני וכו' דרשו הרבה סבלנות , להכשיר כל פעם חברה' אחרים , לשלם מחיר יקר יותר על העבודה.
גם הגידול האורגני המחייב תשומת לב רבה , דקדקנות ועבודה פיזית רבה ( למשל במקום לרסס את העשבייה יש לחרמש במשך תקופות ממושכות את השטח…), שלוש פעמים נגנבה לנו הגדר המקיפה את המטע ע"י שכנינו הפלשתינאים וכשאין גדר המטע מתמלא כהרף עין בצבאיים רבים שמחפשים לעצמם מזון טרי , ומה יכול להיות מתאים יותר מעלים רעננים שזה אתה צמחו.
ובכל זאת תענוג לראות שזה אפשרי , ניתן לקיים חקלאות עברית איכותית בעבודה עברית בבקעת הירדן.

ולסיכום כפי שכתוב על הבקבוקים עצמם:
כרמי הזיתים של טנא ירוק נטועים בצפון בקעת הירדן, במורדות היישוב רותם אל מול הגלעד, מטופחים במסירות על ידי משפחת עמוסי, אשר יונקת את כוחה מאהבת החקלאות ואהבת הארץ כמו גם הרצון לפתח חקלאות עברית.
בכל שלבי הגידול ישנה הקפדה על עבודה עברית ושימת דגש על שמירת הסביבה.

משפחת עמוסי

השמן הוא שמן זית כתית מעולה אורגני ( מאושר ע"י ארגון  העולמי לחקלאות אורגנית- סקאל ) , כשר וכשר לפסח  בהשגחת הרבנות האזורית בקעת הירדן
ניתן להשיג שמן זית ממסיק תש"ע.

תערובת זנים מובחרים בנפחי 750 מ"ל, 2 ליטר ו4 ליטר
או שמן זית מיוחד מזן פיקואל 750 מ"ל.

דידי : 0578135329             שירה : 0507411833